Szukasz odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć objętość włosów? Można przypuszczać, że jest to problem, z którym zmaga się wiele osób. Niekoniecznie mamy pojęcie o tym, z czego warto skorzystać.

Jak zwiększyć objętość włosów? Włosy bez objętości to nigdy nie jest łatwa sytuacja. Mowa o kosmykach, które wielokrotnie są niesforne, cienkie czy po prostu takie, które się przetłuszczają. Jak nadać włosom objętości? Pytanie w teorii proste, natomiast w praktyce jest tak, że zdarzyć się może bardzo wiele. Niemniej jednak odbicie włosów u nasady nawet w najtrudniejszych przypadkach jest możliwe.

Jak zwiększyć objętość włosów?

Bujna, pełna objętości fryzura – to coś, co często jest jedynie marzeniem. Z pewnością znajdą się panie, które zaczną mówić o tapirowaniu czy nienaturalnych doczepach, ale to nie są jedyne opcje. Tak naprawdę wystarczy zastosować kilka często wykorzystanych trików (technik). O czym przydałoby się wiedzieć?

Większa objętość włosów – o czym pamiętać?

Odżywka, spray, szampon, pianka – w kontekście zwiększenia objętości włosów można rozmawiać na wiele tematów. Mówi się też nawet o domowych sposobach. Spróbujmy sobie teraz wszystko uporządkować. Na pewno warto pamiętać o:

  • produktach do stylizacji (lakier, puder czy pianka do włosów),
  • modelowaniu – objętość włosów może zostać zwiększona poprzez suszarkę (odpowiednie suszenie włosów),
  • zmianie fryzury (optyczne zwiększenie objętości włosów),
  • częstym i dokładnym myciu – wszystkie domowe sposoby wiążą się z prawidłowym oczyszczaniem skóry głowy i wykonaniem pielęgnacji włosów,
  • koloryzacji.

Jak widać, są różne sposoby na zwiększenie objętości włosów. Ważne jest też to, że czasem relatywnie niewiele trzeba, aby dodać włosom objętości. Istotne jest też to, z jakimi włosami ma się do czynienia. Włosy cienkie i delikatne wymagają szczególnej uwagi.

Kosmetyki zwiększające objętość

Jak zwiększyć objętość włosów? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto zainteresować się możliwościami, jakie mamy. Lakier do włosów? Puder do włosów? Spray zwiększający objętość włosów? Do tego istotne jest choćby to, czy chodzi o np. gęstość rzadkich włosów. Przykładowo kosmetyki na objętość włosów posiadają składniki usztywniające nasadę kosmyków. Z kolei wcierki czy ampułki zawierają składniki usztywniające kosmetyki i wpływające na kondycję skóry głowy.

Musisz pamiętać o tym, że celem powinno być zwiększenie objętości twoich włosów. Nie można również zapomnieć o strukturze włosów. Jedna osoba myśli o zwiększeniu objętości włosów cienkich, natomiast kolejnej zależy na zwiększeniu objętości włosów długich. Są różne sytuacje i każda w jakiś sposób rzutuje na to, jak powinno wyglądać dodanie objętości.

Nadanie włosom objętości – triki i stylizacja

Jak już zostało podkreślone, jest wiele sposobów, aby dodać objętości włosom. Gdyby komuś nie wystarczyło wspomnianych informacji, warto pomyśleć choćby o:

  • modelowaniu włosów na okrągłej szczotce – taka szczotka nada włosom objętości i podniesie je u nasady,
  • suszeniu włosów z głową w dół,
  • wyciąganiu włosów – nawijaniu pasm od dołu i jednoczesnym kierowaniu na nie podmuchu suszarki.

Dobrze też zatrzymać się przy mega objętości swoich włosów. Jak zwiększyć objętość włosów, aby osiągnąć kolosalne efekty? Mega objętość to coś, co nad wyraz działa na wyobraźnię, ale trzeba też pamiętać o tym, że to wszystko nie jest takie proste. Znaczące dodanie objętości to wypadkowa wielu czynników. Nie mówiąc o tym, że niekiedy jest problem z tym, aby właściwie określić stan swoich włosów. Tymczasem trzeba mieć całkowitą pewność, czy potrzebne są produkty do cienkich i przyklapniętych włosów, czy może przyda się coś do włosów kręconych. Włosy przetłuszczają się i nie wiesz, co robić? W takim przypadku również potrzebne jest coś innego.

Gęste włosy – odżywka, szampon czy domowe sposoby?

Nadanie włosom lekkości i zwiększenie ich objętości – częste marzenie. Marzenie, które niekoniecznie staje się rzeczywistością. Warto zastanowić się nad tym, z czego to wynika. Co takiego sprawia, że zwiększenie objętości włosów u nasady nie zawsze się udaje?

Wiele osób pewnie pomyśli sobie teraz o kosmetykach do stylizacji. Nie ma w tym niczego złego, aczkolwiek trzeba też wiedzieć, czego się szuka. Jak mogę określić swoje włosy? Jaki efekt chcę osiągnąć? Istotne jest również to, że problemy mogą pojawić się też przy sprawach teoretycznie oczywistych. Świetnym przykładem właściwe stosowanie pianki. Piankę powinno się stosować na wilgotne włosy przed suszeniem suszarką. Na dodatek warto pamiętać o tym, aby pianka była stosowana u nasady.

Klaudia (16)

Mistrzyni makijażu i najnowszych trendów w beauty. Klaudia ma niesamowitą zdolność do przekształcania każdego looku w dzieło sztuki. Jej pasją jest eksplorowanie nowych produktów i technik makijażowych, a jej recenzje są nie tylko szczere, ale też niezwykle pomocne. Klaudia jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i chętnie dzieli się swoją wiedzą, pomagając czytelnikom znaleźć ich idealny styl.