Niemal każda kobieta marzy o długich, gęstych rzęsach nadających jej spojrzeniu zalotności. Niestety nie każdą natura hojnie obdarza. Na szczęście nie jest to już tak duży problem. Wystarczy zabieg przedłużania rzęs i wiedza o tym, jak dbać o sztuczne rzęsy po przedłużaniu.

Bezpośrednio po zabiegu rzęsy wyglądają wspaniale. Są długie, gęste i nadają spojrzeniu niesamowitej głębi. Jednak aby utrzymać ten efekt, przedłużone rzęsy należy odpowiednio pielęgnować. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu.

Pielęgnacja sztucznych rzęs przez pierwsze dwie doby po zabiegu

Nie każdy ma piękne, naturalne rzęsy – zabieg przedłużania czy zagęszczania może to zmienić. Jednak aby cieszyć się wymarzonym efektem, należy odpowiednio podejść do kwestii związanych z ich pielęgnacją. Stylistka po zabiegu zawsze przekazuje najważniejsze wytyczne, których bezwzględnie należy się trzymać.

Przede wszystkim przez pierwsze 48 godzi po zabiegu przedłużania nie wolno dotykać i rozczesywać rzęs – to mogłoby doprowadzić do ich wypadania, przez co efekt nie byłby już tak estetyczny, a wręcz przeciwnie byłby szpecący dla kobiety. Ponadto w tym czasie w miarę możliwości warto też zrezygnować ze stosowania kosmetyków wokół oczu. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, w czasie aplikacji produktu należy zachować szczególną ostrożność.

Nieodpowiednia dbałość o rzęsy w pierwszych godzinach po zabiegu może osłabić działanie kleju, przez co rzęsy zaczną po prostu wypadać. Przez pierwsze dwie noce warto spać na plecach – dzięki temu rzęsy w czasie snu nie będą się ocierały o poduszki. W tym czasie odpada również narażanie ich na działanie wilgoci i wysokich temperatur, w związku z czym sauna, basen i gorące kąpiele powinny zostać przełożone na inny termin.

Pielęgnacja rzęs po dwóch dobach od zabiegu

Jak dbać o sztuczne rzęsy później? Po dwóch dobach od zabiegu zakazy odnoszące się do pielęgnacji rzęs są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż na samym początku. Co jednak nie oznacza, że można traktować je w sposób dowolny. Wręcz przeciwnie. Wiedząc, jak skutecznie pielęgnować sztuczne rzęsy można przedłużyć czas ich trwałości nawet do 4 tygodni.

Jak dbać o przedłużane rzęsy? Zmiana w codziennej rutynie pielęgnacyjnej

Higiena i czyszczenie rzęs są bardzo ważne, jednak aby demakijaż nie sprawiał trudności, przy sztucznych kępkach nie jest wskazane stosowanie wodoodpornych kosmetyków takich jak eyeliner czy tusz. Niekorzystnie na stan rzęs może wpłynąć też stosowanie płynów micelarnych wyprodukowanych na bazie olejów. Wiązanie kleju może się osłabić nawet po dłuższym czasie od aplikacji, dlatego przy codziennej pielęgnacji nie należy za nie ciągać czy szarpać – z tego też powodu zalotka nie będzie tu potrzebna. Wykonując demakijaż, poza rezygnacją z tłustych kosmetyków należy również zaprzestać stosowania produktów takich jak waty czy waciki lub jakiekolwiek inne materiały zawierające włókna, które mogą osadzać się na rzęsach (ich usunięcie jest bardzo trudne bez uszkodzenia kępek).

Jak dbać o sztuczne rzęsy? Mycie sztucznych rzęs

Jak dbać o sztuczne rzęsy? Bardzo ważne jest ich codzienne mycie – obowiązkowo bardzo delikatnie działającymi preparatami. Niezbędna będzie również specjalna szczoteczka, którą należy stosować tylko wtedy, gdy jest czysta. Odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs powinna przebiegać z zastosowaniem kosmetyków specjalnie przystosowanych swoim składem i właściwościami do sztucznych kępek.

Jak dbać o sztuczne rzęsy? Niezbędne są dobrej jakości kosmetyki

W przypadku pielęgnacji sztucznych rzęs ważne jest nie tylko to, by trzymać się zasad związanych z pielęgnacją sztucznych kępek. Istotne znaczenie ma również to, jakie kosmetyki zostaną zastosowane w pielęgnacji. Takie produkty powinny być wysokiej jakości, pozbawione szkodliwych substancji w postaci parabenów czy ftalanów. Warto stawiać na kosmetyki hipoalergiczne, dokładnie przebadane przez uznane instytuty.

Odpowiednia pielęgnacja pozwoli dłużej cieszyć się efektem przedłużanych rzęs!

Wiele kobiet uwielbia przedłużać rzęsy. Nic w tym dziwnego, dobrze wykonane mogą odmienić wizerunek. Jednak aby przez cały czas wyglądały pięknie, należy nie tylko wybrać dobrą stylistkę, która je wykona, ale również znać odpowiednie zasady dotyczące ich pielęgnacji.

Co z solarium, basenem, sauną czy łaźniami parowymi? Po dwóch dobach od aplikacji rzęs teoretycznie można korzystać z takich miejsc. Jednak nadmierne w nich przebywanie może osłabić klej do rzęs, dlatego należy korzystać z nich w sposób ograniczony.

Martyna (14)

Nasza ekspertka od naturalnej pielęgnacji i zrównoważonego życia. Martyna wierzy, że piękno zaczyna się od środka i promuje podejście holistyczne do urody. Z zamiłowaniem testuje organiczne kosmetyki i dzieli się swoimi odkryciami na e-kosmetycznym. Jej artykuły są pełne praktycznych porad, jak żyć bardziej ekologicznie, nie rezygnując przy tym z luksusu dobrego samopoczucia.