Suche i zniszczone włosy są trudne w układaniu i zapuszczaniu. Odpowiednia pielęgnacja i domowe sposoby mogą jednak szybko poprawić stan fryzury. Co na suche włosy sprawdzi się najlepiej? Jak wybrać szampon, maskę i kosmetyki?

Włosy suche są bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację, potrzebują więcej uwagi, zabiegów i treściwszych kosmetyków. Co na suche włosy dla szybkiej poprawy ich stanu? Odżywka, maska, a może olejek? Sprawdź, jaka pielęgnacja da najlepsze rezultaty! 

Co na suche włosy – odpowiedni szampon, maska i odżywka do włosów suchych

O włosy suche i zniszczone należy odpowiednio zadbać, w przeciwnym razie ich stan będzie się pogarszał. Przesuszone kosmyki stają się łamliwe,  mogą się wycierać i kruszyć, przez co fryzura z czasem straci na objętości. Z tego też powodu przesuszone włosy trudniej jest zapuścić. Odżywka do włosów suchych to nie wszystko, przy dużych zniszczeniach trzeba wdrożyć dodatkowe kroki pielęgnacyjne. Jak nawilżyć i odżywić włosy, by stały się lśniące i zdrowe? W pierwszej kolejności należy ograniczyć to, co niszczy kosmyki. Zbyt częste rozjaśnianie, suszenie gorącym powietrzem z suszarki i prostowanie bez kosmetyku termoochronnego to coś, czego bardzo nie lubią zarówno włosy, jak i skóra głowy. Włosy suszyć należy chłodnym nawiewem, a przed użyciem prostownicy na pasma każdorazowo nakładać trzeba spray lub inny kosmetyk, który chroni przed działaniem wysokiej temperatury. Wdrożenie tych kroków to pierwszy krok ku przemianie twoich włosów w gładką i lśniącą taflę. Jak należy postępować dalej, i co na suche włosy nakładać, by pozbyć się szorstkich pasm?

Jak odpowiednio myć przesuszone włosy? 

Mycie to bardzo ważny etap pielęgnacji włosów, do którego zazwyczaj nie przywiązujemy dużej uwagi. Tymczasem nieodpowiednie oczyszczanie może powodować wiele problemów z włosami. Mycie powinno polegać przede wszystkim na bardzo dokładnym wymasowaniu skóry głowy spienionym kosmetykiem. Niemal wszystkie produkty myjące, mają na etykiecie napis „szampon do włosów”, tymczasem szampon ma umyć właśnie skórę głowy. Same włosy myje piana spływająca ze skalpu. Przed myciem należy włosy dobrze rozczesać zgodnie z kierunkiem mycia, a w trakcie samego zabiegu nie trzeć ich, by się nie poplątały, lecz delikatnie przeciągać po nich pianą. Mycie da najlepszy efekt, jeśli zostanie przeprowadzone dwukrotnie. Pierwsze mycie, tak zwane wstępne, usuwa większe zabrudzenia, w trakcie drugiego kosmetyk pieni się lepiej i dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy, przez co są one gotowe na przyjęcie składników odżywczych w dalszych etapach pielęgnacji. Co na suche włosy w dalszych etapach pielęgnacji?

Jak nawilżyć włosy suche? Maseczka, czy odżywka, co wybrać na suche i zniszczone włosy?

Po każdym myciu na włosy należy nałożyć odżywczy kosmetyk, odpowiednio dobrany do ich kondycji.  W swojej łazience warto mieć zarówno odżywkę, jak i maskę, lekka odżywka sprawdzi się w codziennej pielęgnacji, maskę nakładać można co drugie mycie. Przed nałożeniem kosmetyku włosy należy dobrze odsączyć z wody, by składniki miały szansę dobrze wniknąć w kosmyki. W produktach pielęgnacyjnych powinny znajdować się ekstrakty roślinne, proteiny wypełniające ubytki, substancje nawilżające, jak aloes, czy pantenol i dociążające, jak masło shea. Spośród protein najbardziej pożądanym składnikiem w masce lub odżywce jest keratyna, która stanowi naturalny budulec włosa. Po odczekaniu kilku minut produkt należy dokładnie spłukać, a następnie wysuszyć włosy chłodnym nawiewem i nałożyć na końcówki serum zabezpieczające przed łamaniem. Nie warto zostawiać włosów do samoistnego wyschnięcia, gdyż zazwyczaj powoduje to problemy ze skórą głowy. Nie należy rozczesywać też włosów mokrych, gdyż mają one wtedy otwarte łuski i są bardziej podatne na zniszczenia.

Domowe sposoby na suche włosy – olejowanie i laminacja

Jak szybko nawilżyć pasma domowymi sposobami i co na suche włosy nada się najlepiej? ? Z pomocą przychodzą tanie i skuteczne zabiegi, takie jak olejowanie i laminacja. Regularne olejowanie daje długotrwałe efekty w postaci widocznej poprawy kondycji włosów. Laminacja to zabieg doskonały przed większym wyjściem, gdy chcemy błyskawicznie uzyskać efekt wow. Olejowanie najlepiej robić na podkład nawilżający, by uzyskać jak najlepsze efekty nawilżenia. Takim podkładem może być na przykład miód, który jest naturalnym humektantem. Świetnie sprawdzi się także żel aloesowy. Do włosów zniszczonych doskonale nadaje się olejek awokado lub arganowy. Oleju nie należy nakładać zbyt dużo, gdyż zamiast nawilżenia efektem będą tłuste strąki. 2 łyżki stołowe powinny w zupełności wystarczyć na włosy o średniej długości. Olej na włosach trzymać należy od 30 minut do 2 godzin, a następnie zemulgować olej odżywką, a skórę głowy umyć szamponem. 

Do laminowania włosów w domu wykorzystać można tanie i łatwo dostępne produkty spożywcze, takie jak siemię lniane, czy zwykła, słodka galaretka. Zabieg laminowania ma na celu wytworzenie na włosach powieki ochronnej, która ma działanie wygładzające i nawilżające. 

Klaudia (16)

Mistrzyni makijażu i najnowszych trendów w beauty. Klaudia ma niesamowitą zdolność do przekształcania każdego looku w dzieło sztuki. Jej pasją jest eksplorowanie nowych produktów i technik makijażowych, a jej recenzje są nie tylko szczere, ale też niezwykle pomocne. Klaudia jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i chętnie dzieli się swoją wiedzą, pomagając czytelnikom znaleźć ich idealny styl.