Pielęgnacja sztucznych rzęs może okazać się dla wielu kobiet nie lada wyzwaniem. Chociaż higiena jest ogromne ważna, to jednak należy zachować ostrożność, żeby nie narazić włoski na uszkodzenia i naruszenie wiązań. Czym myć sztuczne rzęsy? Poznaj zasady dbania o sztuczne rzęsy!

Rzęsy podkreślają spojrzenie, dodając mu uroku i charakteru. Spektakularny efekt można osiągnąć decydując się na sztuczne rzęsy, warto przy tym poznać zasady, dzięki którym przedłużymy ich trwałość.

Odpowiednia pielęgnacja rzęs – czemu jest tak ważna?

Sztuczne rzęsy zazwyczaj już po pierwszej aplikacji przestają wyglądać tak atrakcyjnie, jak wcześniej. Ulegają odkształceniom, ponadto kępki włosów wypadają, przez co tworzą się brzydkie, puste przestrzenie. Na całe szczęście, nie muszą być one jednorazowym sposobem na oszałamiające podkreślenie oczu. Poprzez umiejętną pielęgnację i używanie odpowiednich przyborów, można znacząco przedłużyć ich trwałość, przy zachowaniu estetycznego wyglądu włosków.

Czym myć sztuczne rzęsy? Szampon, płyn mineralny

Aplikacja sztucznych rzęs to popularny zabieg kosmetyczny. Kępki włosów na powiece powiększają optycznie oczy i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Chcąc zadbać o ich higienę i dobry wygląd, należy umiejętnie je oczyszczać. W tym celu przydadzą się pewne preparaty, jak m.in szczoteczka do rozczesywania rzęs, szampon lub płyn micelarny, pęseta.

Niezwykle istotnym zabiegiem jest regularne rozczesywanie włosków, w czym pomoże właśnie silikonowa szczoteczka. Dzięki niej delikatnie rozczeszemy kępki, ograniczymy ich sklejanie i zapewnimy gęsty wygląd. Czym myć sztuczne rzęsy? Aby oczyścić włoski, przyda nam się woda czy specjalistyczny szampon przeznaczony do higieny sztucznych rzęs. Inną opcją jest zakupienie płynu mineralnego. Pamiętaj, że nie może on zawierać substancji oleistych, gdyż mogą one doprowadzić do rozpuszczenia kleju. Odradzany jest też płyn dwufazowy czy mleczko do demakijażu. Artykuły te niszczą sztuczne włoski i powodują ich szybsze odpadanie. Podczas mycia należy też zrezygnować z używania wacika. Waciki higieniczne mają mikrowłókna, które wczepiają się w rzęsy, pogarszając ich wygląd, jak i trwałość. Do oczyszczania rzęs przyda nam się pędzelek, dzięki któremu pielęgnacja przebiegnie sprawnie i bez żadnych trudności.

Jak myć sztuczne rzęsy?

Warto pamiętać, że w ciągu 48 od aplikacji rzęs nie należy używać kosmetyków do mycia twarzy oraz artykułów do makijażu oczu (tusz do rzęs). Jak myć sztuczne rzęsy? Najlepiej użyć do tego pędzelka albo patyczka higienicznego. Mycie rzęs zaczynamy od nasączenia patyczka lub pędzelka w specjalnym szamponie czy płynie micelarnym, po czym delikatnie dotykamy nim powieki, zbierając wszelkie zanieczyszczenia. Zaczynamy od samej nasady rzęs. Co ważne, sztuczne rzęsy przemywamy delikatnie, z użyciem niewielkiej ilości wody. Jej zbyt duża ilość może doprowadzić do poluzowania wiązań pomiędzy rzęsami. Kolejnym krokiem jest jak najszybsze wysuszenie włosków, z użyciem ręcznika papierowego. Co ważne, nigdy w tym celu nie używamy suszarki do włosów!

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy- podstawowe zasady

Dbając o przedłużane rzęsy, warto kierować się pewnymi zasadami. Mając sztuczne rzęsy należy wiedzieć, że nie przepadają one za wysokimi temperaturami. Nie powinno się więc suszyć ich suszarką, ponadto należy unikać gorących kąpieli czy przebywania w saunie. Chcąc wydłużyć ich trwałość, najlepiej zrezygnować z aktywności, które nadmiernie przegrzewają ciało. Czym myć sztuczne rzęsy? Regularne mycie rzęs z użyciem dedykowanych im produktów przedłuży ich trwałość.  O czym jeszcze należy pamiętać? Oto podstawowe zasady pielęgnacji sztucznych rzęs:

  • w trakcie mycia nie pocieraj zbyt mocno sztucznych rzęs,
  • regularnie rozczesuj kępki, aby unikać ich sklejania oraz ograniczyć gromadzenie się zabrudzeń,
  • używaj jedynie wysokiej jakości, dedykowanych preparatów,
  • nie używaj olejków, płynów dwufazowych czy mleczek do demakijażu,
  • przez pierwsze 48 po aplikacji rzęs nie stosuj żadnych preparatów i nie maluj ich tuszem,
  • zadbaj o swój stan zdrowia i gospodarkę hormonalną, aby przedłużyć trwałość sztucznych rzęs.

Pamiętając o najważniejszych zasadach pielęgnacji sztucznych rzęs, będziesz mogła cieszyć się z oszałamiającego spojrzenia przez długi czas. Utrzymanie ich w czystości to podstawa, udanej stylizacji. Zawsze stosuj się do zaleceń kosmetyczki, co do sposobu pielęgnacji włosków, a czyszczenie przeprowadź ostrożnie i delikatnie.

Martyna (14)

Nasza ekspertka od naturalnej pielęgnacji i zrównoważonego życia. Martyna wierzy, że piękno zaczyna się od środka i promuje podejście holistyczne do urody. Z zamiłowaniem testuje organiczne kosmetyki i dzieli się swoimi odkryciami na e-kosmetycznym. Jej artykuły są pełne praktycznych porad, jak żyć bardziej ekologicznie, nie rezygnując przy tym z luksusu dobrego samopoczucia.