Rozstępy to poważny problem, który bardzo negatywnie wpływa na wygląd skóry. Co na rozstępy zastosować, aby je usunąć ze skóry? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Niemal codziennie wiele osób szuka informacji, czy da się w jakiś sposób pozbyć nieestetycznych zmian na skórze, czyli rozstępów. Co na rozstępy sprawdzi się najlepiej i która metoda okaże się najskuteczniejsza? Warto dowiedzieć się na ten temat więcej, aby w razie potrzeby można było szybko zareagować.

Czym są rozstępy?

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów i jak stosować krem, który ma z nimi walczyć. Zanim jednak przejdzie się do omawiania, co na rozstępy będzie najlepsze i jakie są skuteczne sposoby na rozstępy, warto najpierw dowiedzieć się, jakie jest źródło pojawienia się rozstępów.
Rozstępy to problem, który powstaje na skutek rozrywania tkanki łącznej, a konkretniej mówiąc włókien kolagenowych. W sytuacji, gdy jędrność i elastyczność skóry spada, widoczność rozstępów nasila się w bardzo wyraźny sposób. Gdzie najczęściej pojawiają się rozstępy? Z rozstępami i cellulitem zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia na udach, brzuchu, ale także na pośladkach. To właśnie tam skóra będzie się nadmiernie rozciągać.

Przyczyny powstawania rozstępów

Kiedy blizny i rozstępy stają się największym problemem? Zmiany skórne tego rodzaju, widoczne są w sytuacji, gdy objętość ciała znacznie wzrasta. To właśnie dlatego preparat zmniejszający istniejące rozstępy cieszy się tak dużą popularnością u osób, które ćwiczą i zwiększają poziom masy mięśniowej. Rozstępy powstają także w czasie ciąży i po porodzie. To właśnie dlatego wiele kobiet szuka informacji, co na rozstępy sprawdzi się najlepiej. Maść na rozstępy przyda się również osobom, które w wyniku przyjmowania leków steroidowych znacznie tyją. Oczywiście wiedzieć trzeba także, że pomoc w walce z rozstępami potrzebna będzie często także nastolatkom, których ciała bardzo dynamicznie wzrastają.

Jak zapobiegać powstawaniu rozstępów?

Bez względu na to, jakie było źródło powstania rozstępów, wiele osób zmagających się z tym problemem szuka informacji, co na rozstępy wykorzystać, jaki preparat na rozstępy będzie najlepszy i czy w ogóle rozstępy po ciąży lub po ćwiczeniach fizycznych można usunąć. W tym wypadku wiedzieć trzeba, że w pewnych sytuacjach nawet bardzo dobry krem na rozstępy nie będzie skuteczny. Zanim więc znajdziesz najlepsze kosmetyki na rozstępy, powinieneś dowiedzieć się, jak im zapobiegać i kiedy da się je usunąć.
Środek zmniejszający istniejące rozstępy i blizny powinno się stosować możliwie jak najwcześniej. Wiedzieć bowiem trzeba, że świeże rozstępy można nie tylko zmniejszyć, lecz często także całkowicie usunąć. Jeśli jednak nie zadba się o kondycję skóry w odpowiednim czasie, istnieje ryzyko, że nie da się już nic zrobić. Jeśli chcemy zmniejszyć widoczność rozstępów, musimy działać od razu, a najlepiej po prostu zapobiegać ich powstawaniu. W tym celu należy stosować krem zapobiegający rozstępom. Najlepiej używać go już na początku ciąży, a także w trakcie rozpoczynania ćwiczeń. Stosowane od samego początku kremy na rozstępy w ciąży wzmacniają skórę. Często poleca się także olejek na rozstępy i specjalny balsam do ciała, który jest w stanie nawilżyć skórę, a także ją ujędrnia.

Co na rozstępy – kremy i balsamy na rozstępy

Nie zawsze można stosować kremy na rozstępy od pierwszego miesiąca ciąży. Czasem krem na cellulit i rozstępy jest kupowany dopiero wtedy, gdy faktycznie dojdzie już do zaburzenia syntezy kolagenu i zmniejszenia jędrności skóry, co rzecz jasna doprowadzi do powstania rozstępów. W takim wypadku koniecznie trzeba zastosować wysokiej jakości krem przeciw rozstępom. Co na rozstępy będzie najlepsze i czemu trzeba się przyjrzeć przed zakupem?
Wybierając najlepszy krem na rozstępy, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na jego składniki aktywne. Serum na rozstępy musi zawierać masło shea, które będzie poprawiać jędrność skóry. Jeśli chcemy mieć jędrny brzuch lub uda i zminimalizować istniejące rozstępy i blizny poporodowe, przez cały okres ciąży należy aplikować krem, w którym obecna będzie witamina e. Dodatkowe polecane są kremy i olejki, które posiadają kolagen i elastynę. Przeglądając ranking kremów na rozstępy żadne maści i olejki nie są pozbawione takich składników.

Domowe sposoby redukujące rozstępy

Rozstępy dla kobiet w ciąży to często codzienność. Powinno się jednak wiedzieć, że nie zawsze trzeba stosować profesjonalne kremy i przeglądać ranking najlepszych środków na rozstępy. Często bardzo dobre efekty przynosi stosowanie domowych metod. Co na rozstępy z dostępnych domowych sposobów najlepiej zastosować? Jedną z lepszych propozycji jest zwykły masaż. Jak się bowiem okazuje, masowanie zagrożonej skóry może przyczynić się do jej ujędrnienia, czym oczywiście zmniejsza się prawdopodobieństwo rozstępów.

W czasie trwania ciąży należy pamiętać o wielu bardzo ważnych sprawach. Często zupełnie zapominamy zatroszczyć się o swoją skórę, co skutkuje pojawieniem się rozstępów. Na szczęście powyższe informacje z pewnością przyczynią się do pogłębienia wiedzy na temat tej nieestetycznej zmiany skórnej, a także pomogą uporać się z nią możliwie jak najszybszej i najskuteczniej.

Martyna (14)

Nasza ekspertka od naturalnej pielęgnacji i zrównoważonego życia. Martyna wierzy, że piękno zaczyna się od środka i promuje podejście holistyczne do urody. Z zamiłowaniem testuje organiczne kosmetyki i dzieli się swoimi odkryciami na e-kosmetycznym. Jej artykuły są pełne praktycznych porad, jak żyć bardziej ekologicznie, nie rezygnując przy tym z luksusu dobrego samopoczucia.