Nawilżone włosy nie tylko pięknie się prezentują, lecz są także zdrowe i mocne. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się dowiedzieć, czym nawilżyć włosy. Sprawdź, jak to zrobić!

Nawilżone włosy cechują się przede wszystkim pięknym wyglądem, lecz także odpornością na uszkodzenia i doskonałą kondycją. Niestety w dalszym ciągu wiele osób nie wie, czym nawilżyć włosy i jak o nie prawidłowo zadbać. Poniższe informacje na pewno pomogą skuteczniej i efektywniej się nimi zająć.

Dlaczego należy nawilżać włosy?

Co w największym stopniu wpływa na kondycję włosów? Nie da się ukryć, że olbrzymie znaczenie ma to, w jakim stopniu będzie się miało wilgotne włosy. Nie chodzi tu jednak o to, aby były to mokre włosy, lecz jedynie o odpowiednie nawilżenie włosów. Z jakiego powodu zdrowie i wygląd włosów w tak dużym stopniu zależy od stopnia ich nawilżenia?
Niezbędnym budulcem włosów jest keratyna oraz woda. Silne nawilżenie włosów zabezpiecza je przed nadmiernym wysuszeniem, które mogłoby przynieść nawet wypadanie włosów. W przypadku przesuszenia włosów dochodzi także do zwiększenia ich łamliwości. Łamliwe włosy stają się suche i niezwykle nieestetyczne.

Co powoduje suche włosy?

Zanim przejdziemy do tego, jak przeprowadzić głębokie nawilżenie włosów, warto najpierw zastanowić się, z jakiego powodu włosy stają przesuszone. Co można zaliczyć do przyczyn suchych włosów? Wiedzieć trzeba, że włosy składają się głównie z keratyny, która zapewnia im puszystość i sprężystość. Cechy te włosy mogą jednak zatracić. Dzieje się tak w sytuacji, gdy na włosy oddziałują szkodliwe czynniki zewnętrzne. Mowa tu jest przede wszystkim o suchym powietrzu. Jeśli masz suche włosy, prawdopodobnie spowodowane jest to przez nieodpowiednią wilgotność powietrza. Włosy są bardzo suche również wtedy, gdy często wystawiane są na działanie szkodliwego promieniowania UV, a także wysokiej temperatury. W każdym z tych przypadków warto naprawdę skutecznie nawilżyć włosy, aby doprowadzić do wzmocnienia struktury włosa. Skuteczne nawilżanie włosów to podstawa prawidłowego dbania o nie. Poznaj najlepsze sposoby na suche i łamliwe włosy.

Kiedy włosy potrzebują nawilżenia?

Pomimo tego że poprawne zabezpieczenie włosów przed utratą wilgoci jest bardzo ważne, nadal sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, kiedy włosy i skórę głowy należy wspomóc. Osoby te nie zdają sobie sprawy z tego, jak powinny wyglądać zdrowe i nawilżone włosy, więc nie są w stanie zastosować odpowiednich środków zaradczych. Kiedy należy nawilżyć suche włosy i jak rozpoznać włosy pozbawione odpowiedniego stopnia wilgoci?
Jak rozpoznać zniszczone włosy pozbawione wilgoci? Intensywne nawilżenie należy zastosować, jeśli włosy stają się matowe, a także wyczuwalna jest ich szorstkość i suchość. Co więcej, jeśli twoich włosów nie da sie łatwo ułożyć, elektryzują się, a także dochodzi do ich łamliwości, strukturę włosów należy odpowiednio wzmocnić i zapewnić im nawilżenie.

Czym nawilżyć włosy suche?

Skoro wiemy już, dlaczego należy nawilżyć bardzo suche włosy, trzeba teraz zastanowić się, jakimi środkami i metodami zrobić to najskuteczniej. Co powinno się sprawdzić w tym wypadku najlepiej? Nie da się ukryć, że najlepsze będą profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. W pierwszej kolejności w naszym domu powinna pojawić się odżywka do włosów, a także dobrany do typu włosów szampon. Wiedzieć bowiem trzeba, że w przypadku włosów kręconych powinno się stosować do skóry głowy i włosów szampon o innym składzie niż do włosów wysokoporowatych. Silnie przetłuszczające się włosy wymagają środka, który usunie nieco wilgoci z włosów, lecz nie doprowadzi do ich nadmiernego przesuszenia. Dzięki temu włosy staną się mocniejsze, a także pozytywnie wpłynie się na wygląd i kondycję włosów.
Oczywiście na tym nie koniec dobroczynnych środków do mycia włosów. Szczególnie często polecana jest także maska do włosów oraz specjalny olej do włosów zniszczonych, który powinno się stosować po umyciu włosów.

Skuteczne nawilżanie włosów domowymi sposobami

Profesjonalne kosmetyki do włosów to nie jedyne rozwiązanie, które pozwala zadbać o końcówki włosów oraz cebulki włosów. Sprawdzone sposoby obejmują także domowe sposoby na nawilżenie włosów. W jaki sposób przeprowadzić nawilżanie włosów w domu?
Jeśli chcemy nawilżyć włosy w domu, przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią technikę ich mycia. Każdy kosmyk powinien być myty delikatnie i bez nadmiernego pocierania. W tym celu nałóż równomiernie na włosy szampon, aby łuski włosa miały kontakt ze składnikami odżywczymi. Co bardzo ważne, dokładnie przepłukuj włosy na koniec mycia przy użyciu ciepłej, lecz nie gorącej wody. Jeśli chcesz uniknąć przesuszenia włosów, koniecznie unikaj suszenia włosów za pomocą gorącego powietrza z suszarki.

Domowe sposoby na nawilżenie włosów

Poprawne dbanie o włosy nie sprowadza się tylko do ich mycia i pielęgnowania środkami kosmetycznymi. Kluczowe jest zadbanie o właściwe nawilżenie włosów, gdyż ich nadmierne przesuszenie doprowadzić może do katastrofalnych wręcz uszkodzeń. Powyższe informacje z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości na temat dbania o nawilżenie włosów.

Klaudia (16)

Mistrzyni makijażu i najnowszych trendów w beauty. Klaudia ma niesamowitą zdolność do przekształcania każdego looku w dzieło sztuki. Jej pasją jest eksplorowanie nowych produktów i technik makijażowych, a jej recenzje są nie tylko szczere, ale też niezwykle pomocne. Klaudia jest zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i chętnie dzieli się swoją wiedzą, pomagając czytelnikom znaleźć ich idealny styl.