Nie brakuje kobiet, które zastanawiają się nad tym, jak wyszczuplić twarz makijażem. Czy konturowanie jest zawsze potrzebne?

Do konturowania twarzy oraz do stosowania innych kosmetyków należy podejść w odpowiedni sposób. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że uda znaleźć się odpowiedź na pytanie, jak wyszczuplić twarz makijażem.

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Właściwe modelowanie i makijaż wyszczuplający

Wiele kobiet stosuje kosmetyczne triki, które są w stanie sprawić, że ich policzki, broda i pozostałe rysy twarzy optycznie prezentują się zdecydowanie korzystniej. Podstawą takiego postępowania jest odpowiednie nawilżenie oraz stosowanie kosmetyków, które zostaną omówione poniżej.

Do okrągłej twarzy (ale także i do pozostałych) przyda się odpowiedni krem o właściwościach nawilżających i regeneracyjnych, ale także primer. Dopiero po ich nałożeniu można wziąć się za podkład i bronzer. Podkład zawsze należy nakładać od środka czoła do zewnątrz. Nie można zapomnieć o tym, aby dotrzeć z nim aż za linię uszu, dzięki czemu uda się uniknąć efektu maski. 

Optyczne konturowanie przy pomocy podkładu i bronzera

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Właściwe nałożenie podkładu możliwe jest palcami. Lepiej jednak stosować pędzel lub gąbkę do makijażu. W ten sposób na każdej części twarzy uda się wykonać płynne przejścia. 

Teraz czas na konturowanie, dzięki czemu nie tylko kości policzkowe będą prezentować się w odpowiedni sposób, ale także pozostała część twarzy.

Jak nakładać bronzer? Należy pamiętać o tym, że efektowne modelowanie twarzy będzie możliwe tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu kosmetyku o co najmniej dwa odcienie ciemniejszego od cery. Następnie należy go nałożyć na dolnej partii kości policzkowych, na linii włosów i przy linii oczu. Jeżeli ktoś ma szpecący drugi podbródek, powinien bronzer nakładać okrężnymi brodami wzdłuż linii brody. 

Modelowanie twarzy, czyli róż i rozświetlacz

Optyczne wyszczuplenie twarzy wymaga wykorzystania różu, który jest następny w kolejności nakładania. Przy okrągłej twarzy nie można stosować  go na środek policzków. Lepiej zapoznać się z zasadą dwóch palców, dzięki czemu wyszczuplanie twarzy makijażem faktycznie będzie możliwe. Róż musi być matowy. Drobinki ukryte często w takich kosmetykach u jednych pięknie podkreślają chude kości policzkowe, u innych będą zbyt mocno akcentować ich okrągły kształt.

Rozświetlacz będzie w stanie zapewnić młodzieńczy wygląd, dzięki czemu skóra prezentować się będzie jeszcze korzystniej. Ten kosmetyk zawsze należy nałożyć na żuchwę, skronie oraz górną część kości policzkowych. Minimalne ilości należy także nałożyć na grzbiet nosa, przy kącikach oczu oraz pod łukami brwiowymi. 

Makijaż wyszczuplający twarz z użyciem korektora

Do wymodelowania sprawdzi się nie tylko właściwa fryzura, ale także dobry korektor, który będzie w stanie sprawić, że na twarzy odbędzie się intrygująca gra światła i cienia.

Korektor rozświetlający należy zaaplikować pod oczami, na czole i brodzie. Pod oczami należy wykonać rysunek odwróconego trójkąta. Na czole i na brodzie tego kosmetyku nie potrzeba już w tak dużych ilościach. Do „wklepania” kosmetyku, co pomoże uzyskać też odpowiedni efekt, przyda się odpowiednia gąbka. W ten sposób na swojej twarzy będziesz miała piękny i starannie wykonany makijaż, który będzie w stanie odjąć optycznie kilka kilogramów.

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Usta i oczy też są ważne

Chcąc wiedzieć, jak wymodelować twarz, nie można zapomnieć o ustach i oczach. Jasny odcień należy nałożyć na ruchomą część powieki, nieco ciemniejszy na zewnętrzną część. Na ustach zawsze powinna znajdować się jasna szminka. Matowe odcienie na ustach przy okrągłej twarzy nie są wskazane. 

Te kilka kroków to tak naprawdę odpowiedź na pytanie, jak wyszczuplić twarz makijażem. Takie rzeczy można wykonać samodzielnie w domu. Jeżeli ktoś jednak nie wie, co należy uwydatnić, a co ukryć pod makijażem, może wybrać się na lekcję do wizażystki, która pomoże opanować techniki perfekcyjnie wykonanego makijażu.

To od niej będzie można dowiedzieć się, czym jest łuk kupidyna, gdzie tak naprawdę znajduje się szczyt kości policzkowych i wiele więcej. Wiele osób korzysta z takich porad, dzięki czemu wiedzą także, jakie kosmetyki do konturowania są najlepsze, a których lepiej unikać. Nie trzeba korzystać z kosztownych zabiegów medycyny estetycznej, aby wyszczuplić twarz. Dobrze wykonany makijaż jest w stanie zdziałać cuda, dzięki czemu buzia prezentować się będzie nienagannie.

Martyna (14)

Nasza ekspertka od naturalnej pielęgnacji i zrównoważonego życia. Martyna wierzy, że piękno zaczyna się od środka i promuje podejście holistyczne do urody. Z zamiłowaniem testuje organiczne kosmetyki i dzieli się swoimi odkryciami na e-kosmetycznym. Jej artykuły są pełne praktycznych porad, jak żyć bardziej ekologicznie, nie rezygnując przy tym z luksusu dobrego samopoczucia.